27 Kasım 2010 Cumartesi

Mim...lendim....

Sevgili Müge beni mimlemiş, çok teşekkür ediyorum...Mimin içeriği ;)) "Kitaplığınızın karşısına geçin. Gözlerinizi kapatın. Derin bir nefes alın. Elinizi kitapların üzerinde gezdirin ve birini seçin. Şimdi gözlerinizi açın. Bir kitap seçmiş durumdasınız. O kitabı satın aldığınız ( ya da hediye gelmiş de olabilir) anı hatırlamaya çalışın. İlk kez okuduğunuzda neler düşünmüştünüz, hatırlayın. Şimdi sayfaları şöyle hızlıca bir dolanın, 55. sayfayı bulun. Sayfayı tekrar okuyun. Sayfadan bir paragraf seçin ve mim konusu olarak bunu blog sayfanıza yazın. Daha sonra siz de arkadaşlarınızdan üç tanesine cevaplaması için gönderin."
Sevgili Müge kitaplığın karşısına geçtim, gözlerimi kapattım elimi uzattığım yerdeki kitabı aldım...

Gözlerimi açtım ve Açlık Oyunları'nın üçüncü kitabı Alaycı Kuş'la burun buruna geldim. Yeni bir kitap ve serinin son kitabı...Bu kitabı diğer iki kitabı okuduktan sonra kızımla beraber merakla bekliyorduk, çıktığını duyar duymaz aldık.

işte sizlere 55. sayfadan bir paragraf..

"Asansörden çıkıp arkama bakınca asansörün kapısının kapandığını ve normal kapıların üstüne metal bir ızgaranın örtüldüğünü gördüm. Yeniden önüme döndüğümde, koridorun uzak ucunda bir muhafız belirmişti.Muhafız bize doğru yürürken,arkasında kalan kapı sessizce kapandı.."

Bende bu mimi zevkle izlediğim üç blog arkadaşıma yolluyorum....
4 yorum:

 1. İnci çiçeği mimimi yanıtladığınız için teşekkür ediyorum.. sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. müge ben teşekkür ederim:))

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim hocam :)
  Açlık oyunları serisi dikkatimi çekti.En yakın zamanda 1.kitabı ile buluşma gerçekleştireceğim ...
  sevgilerle (:

  YanıtlaSil