10 Kasım 2010 Çarşamba

boş ver be yaşı başı...

Can Yücel'in çok sevdiğim bir yazısı okumaya doyamıyorum....
Can Yücel - Boşver Be Yaşı Başı
‎...Boşver be yaşı başı! Gönlün ne kadar şık sen ondan haber ver?Şöyle atıp koyu... grileri-siyahları sabahtan, Sarı bir kaşkol atabiliyor musun boynuna, ondan haber ver? Koyma bir kenara yüreğini, aç kapılarını.Gelene geçene yol verme girsin diye içeri ama gömme başını toprağa bir çift güzel göz uğruna.Bilirim yine yeşerecek bir çiçek bulursun bir dalda, Ama aklını kaybedecek kadar bir aşk varsa avuçlarında, bırak aksın yollarına.Yağ geç, yık geç, kimse inanmazsa inanmasın.Sen inan yüreğine...Hem ona geçmezse kime geçer sözün?Büyü büyü... Bak ellerin ayakların kocaman, aklın da maşallah yerinde, E ne diye tutarsın yüreğini uçmasın diye.Akıllı ol, yüreğin gelir peşinden, boşver yaşı başı, Aşk var mı aşk, sen ondan haber ver? Takılmışsın yüzündeki gözündeki çizgilere.O çizgilerin yüreğine neler kazıdığını düşün.Atmak mı istiyorsun kendini bir dereye soğuk bir kış günü.Öl gitsin... Parayı pulu savurup, Bir balıkçı köyünde balık tutmak mıdır istediğin, Savrul gitsin...Boş ver be yaşı başı, Kim tutar seni kim, kendi yüreğinden başka kim?Aklını al da öyle git, ister yollara, İster odalara, ister kırlara bayırlara vur da git.Dert etme ellerini, onlar da gelir seninle, bırakmadıkça birine.O biri de gelir gerçekten istediğin oysa Seveceksen ve öleceksen uğruna...Yaşa be, yaşa da öyle git, gireceksen toprağa...Yaş 70'e gelse bile, hayat daha bitmemiş, sen mi biteceksin?
Çekeceksen bile bayrağı, 'yaşadım ulan dibine kadar' diyemeyecek misin?

6 yorum:

 1. "Aşk var mı aşk, sen ondan haber ver?"

  Katılıyorum sevgili Can Yücel'in sözlerine.

  YanıtlaSil
 2. mimledim seni,sayfama bakar mısın?
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. merhaba inci çiçeği,ne güzel bir yazı paylaşmışsın bizimle..bugünkü halet-i ruhiyeme çok uygun düştü açıkçası.bugün 30 yaşıma girdim de:((

  blogunuzun ismine vuruldum:))ne tatlı ,ne cici bir isim..hemen izlemeye aldım.benim de bir blogum var,örgülerimi,hayatımı paylaştığım..

  filizinevi.blogspot.com

  bana da beklerim.sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. Bloğuma uğrayıp yorum bıraktığınız için teşekkür ederim..
  Ne güzel bir yazı çook hoşuma gitti:)..paylaşım çin teşekkürler..
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. dünyada bir balık; ilahi new aşkı ayol bu yaştan sonra:))))size bol şanslar...

  cepaynası teşekkür ederim yorum ve mim için en kısa zamanda ilgileneceğim, çok ama çokkk yoğunum, sevgiler:))

  filiz hoşgeldin, çok teşekkür ederim,size nice yaşlara, doğum gününüz kutlu olsun, sevgiler:))

  noyumberry hoşgeldin, teşekkürler, sevgiler:))

  YanıtlaSil