9 Ağustos 2011 Salı

Hindistan'dan 4 Kural

Nette rastladığım çok hoş bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim:))
herkese iyi bir hafta diliyorum....
İLK KURAL:


" Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur; hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz.Karşımıza çıkan,etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürüler ya da bize bir şey öğretirler."


İKİNCİ KURAL"Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç birşey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi.Yaşadığımızıniçindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizialalım ve ilerleyelimdiye. Her ne kadar zihnimiz ve egomoz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay,mükemmeldir."ÜÇÜNCÜ KURAL"İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Herşey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeylerolmasına hazırsak,o da başlamaya hazırdır."


DÖRDÜNCÜ KURAL

" Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir."

Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir,

KIYMETİNİ BİL...
2 yorum:

  1. bu sözler terapi geldi, bir silkeledi beni gerçekten.

    YanıtlaSil
  2. sevgili zeynep bende çokk sevdim, insanın kendini iyi hissetmesine yardımcı oluyor:)))

    YanıtlaSil